Toksik İlişki Nedir? Toksik İlişkiyi nasıl Anlayabilirim?

Hepinize merhaba, bugün toksik ilişki nedir ? Nasıl bir ruh haline ve davranış biçimine sahiptir. Bunları yazıp size bu konu hakkında bilgi vermeye çalışacağım .  Çiftler arasında birçok ilişki çeşidinin olduğunu biliyoruz. Fakat bugün konusunu işlediğimiz bu ilişki çeşidinin nasıl kötü bir tür ve berbat bir şey olduğunu göreceksiniz . Eğer bu yazıda ki davranış biçimleri ilişkinize uyuyorsa, o ilişkinin artık bitmesi gerektiğini düşünme vakti gelmiş demektir. O halde yazımıza geçelim .

1. Aranız da hiç güven kalmadıysa

Toksik İlişki Nedir? Nasıl anlaşılır ?

İlişkide güvenin ne denli önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Bir ilişki de güven kalmadıysa ve kafanız hep bu konu da kurup kurup sizi yiyorsa sorun büyük demektir. Eğer aranız da eskisi kadar güven kalmayıp en basit konular da bile birbirinize inanmayıp bunun üzerine büyük kavgalar ediyorsanız, toksik ilişkinin en önemli maddelerinden birine sahipsiniz demektir .

2. Onun mutluluğu daha önemli bir hale geldiyse

Toksik İlişki Nedir? Nasıl anlaşılır ?

Sağlıklı bir ilişki de iki tarafta birbirinin mutluluğu için mücadele eder. İki tarafta birbirinin mutluluğundan memnuniyet duyar ve bunun için özen gösterir . Ama bu bozuk ilişki türünde karşı tarafın mutluluğu sizin için ön plana gelmiş olur. Kendiniz mutsuzken onun mutlu olması için büyük çaba gösterirsiniz . Bu iyi bir şey değil, sizin de çok mutlu olmaya hakkınız var !

3.Yan yana iken rahatsız hissetme

Toksik İlişki Nedir? Nasıl anlaşılır ?

Sağlıklı ilişkilerde çiftler yan yana olmaktan çok hoşlanır . Temas etmek, dokunmak, birlikte aktiviteler yapmak hoş gelir . Ama siz bun tam tersini düşünüyor ve yan yana iken rahatsızlık hissedip uzaklaşmak istiyorsanız bu bir toksik ilişki belirtisi olabilir .

4. Yaptığınız şeyler size zor gelmeye başladıysa

İlişkiler de yana yana iken bir şeyler yapabilir eşinizin istekleri doğrultusun da ona bir şeyler sunabilirsiniz . Ama belli bir zaman sonra bunlar size zor gelmeye başladıysa ve yaparken söylenmeye başladıysanız buda bir başka belirti işareti olabilir .

5. Sizi çevrenizden uzaklaştırmaya çalışıyorsa

Toksik İlişki Nedir? Nasıl anlaşılır ?

İlişkiler de sosyal ve aktif olmak hem zihin hem de ilişki sağlığı bakımından önemli ve gereklidir . Ancak bu sorunlu ilişki türünde sizden arkadaşlarınızdan ve çevrenizden uzaklaşmasını isteyebilir . Sadece kendisiyle olmasını ve sadece iki kişilik bir yaşam döngüsüne sizi çekmek isteyebilir . Böylece sizi kendisine daha kolay ve daha sıkı bağlayacağını düşünür . Bu oldukça zararlı ve sorunlu bir davranış biçimidir . Uzak durmanız gerekmektedir .

6. Yaşadığınız hayatın size ait olmadığını düşünüyorsanız

 

Yaşadığınız bu hayatın hayallerinizin ve olmasını istediğiniz şeylerin çok uzağında olduğunu düşünüyorsanız bu büyük bir sorundur . Yaşantınız sadece onun istediği şeyler doğrultusunda devam ediyor ve sizin fikrinizin ve isteklerinizin bir önemi yoksa bu önemli bir toksik ilişki işareti olabilir .

7. Sürekli sizi eleştirip kötülüyorsa

Toksik İlişki Nedir? Nasıl anlaşılır ?

İlişkilerde yapısal eleştiriler son derece önemli ve gelişiminiz için hayatidir . Yapıcı eleştiriler sizin eksikliklerinizi görmeniz ve onu düzeltmeniz bakımından önemli ve yararlıdır . Fakat ilişkiniz de yaptığınız her şey kötülenip acımasızca eleştiriliyor ve her konuda haksız bulunuyorsanız bu da bir başka önemli işaret .

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: