Aşk acısı nasıl geçer ?

Merhaba, Bugün sizlere Aşk acısı nasıl geçer gibi üzüntülü, can sıkıcı, zorlu bir süreci ifade eden bir konudan bahsedeceğim. Maalesef bu konunun arayışına girip bu yazıya ulaştıysanız eğer, biraz zorlu bir zaman dilimi sizi bekliyor demektir . Hayatın her döneminde yeni insanlarla tanışıp, arkadaşlıklar, ilişkiler kurabiliyoruz . Bu arada henüz ilişki bitmedi ama çalkantılı dönemlerden geçiyorsanız bu yazıya da göz atabilirsiniz .

İlişki güzel ama ya biterse

aşk acısı nasıl geçer

İlişkinin bitmesi de başlaması gibi olağan, normal bir durum . İlişkiler her dönem çeşitli iniş çıkışlara girebilir ama sonunda ilişkinin bittiği, yani ayrılık noktasına gelindiğinde ise bu kötü durumun üzüntüsünü yaşamalı ama bu gerçeği de kabullenmek gerektiğini unutmamalısınız .

Çok sevdiyseniz ve sevildiyseniz güzel anılar biriktirip birlikte sevinip yeri geldiğinde üzülüp birbirinizin yanında olup sonunda maalesef bu noktaya geldiyseniz ve devamında tekrar bir araya gelme durumu söz konusu değilse eğer, yaşanılan bu güzel zamanların güzel birer anı olmasını ve iyi hatırlanmasını sağlamalısınız . Başladı, devam etti ve bitti, bu durum her ilişkinin en azından çoğu ilişkinin gidişatında var. Yani tek sen misin ayrılan ? Üzüldüğün şeye bak . Bu arada Aylin Şengün  Taşçı’nın eşsiz şarkısından alıntıladığım bu sözleri eğer sizlerde dinlemek isterseniz şarkının linkini buraya bırakıyorum . Benimde başına gelen bu ayrılık illeti zamanında bu parçayı baya dinlemiştim, size de iyi gelecektir 🙂 Yok yok deyip bir haber üzüldüğün şeye bak !

Karanlık dönem

aşk acısı nasıl geçer
aşk acısı nasıl geçer

İlk zamanlar zor geçecek, bazen kalbin bazense karnın ağrıyacak, ağlama krizlerine girip bir daha hiçbir insanın onun gibi olmayacağını düşüneceksin. Kimseyi sevmeyeceğini, kimseyi onun yerine koyamayacağını sanacaksın. Gittiğiniz ve gezdiğiniz yerlere bir daha adım atamayıp kendini eve hapsedeceğini ve hep böyle bunalımda olacağını düşüneceksin. Ama korkma bu hep böyle olmayacak. Evet belki geçecek demek çok klişe gelecek ama gerçekten geçecek ve acın dinecek . Ağlayarak geçirdiğin bu zorlu ve sıkıntılı günleri ileride gülümseyerek anacaksın . Bu güzel günler için kendince ona teşekkür edip çok mutlu olmasını isteyeceksin . Bu son kısımda okudukların sana çok zor gelecek ve asla geçmeyeceğini düşüneceksin. Evet düşün engelleme kendini ama gerçekten de geçecek. Bu bir teselli değil, son derece samimi ve gerçekçi düşüncelerim .

Reçetemiz ”Zaman”

aşk acısı nasıl geçer

Aşk acısı nasıl geçer sorusuna kimse bir ilaç bulamadı . Buna yine bir klasik cevap olan, ama son derece gerçek olan bir kelime ile cevap veriyorum ”zaman” . Bizler insanız ve duygularımız var. Acı olan duyguları dibine kadar yaşıyoruz, etkilenip dağılıyoruz ama buna karşında zamanla bu acıları unutabiliyoruz . İnsanların yaratılışı bu şekildedir . Şimdi önünde biraz zorlu ama bir o kadar da değerli bir zaman var. Bu süreci zorlu ve sancılı geçirecek ama geçirirken de hiç geçmeyeceğini düşüneceksin .

Bu süreç devam ederken artık yavaş yavaş fark etmeden acının dindiğini ve hayata tekrar yavaş yavaş adapte olduğunu göreceksin . Hüzünlü şarkıları bırakıp hareketli şarkılara yumuşak bir geçiş yapacaksın . Tekrar eski sen olmaya başlayacaksın . Ama bir farkla .  Yaralı ama hiç olmadığın kadar güçlü, karışık ve bir o kadar umut dolu olacaksın . Geçmişi saygıyla ve tebessümle anacak, yaşanmışlığa değer vereceksin . Bu noktaya gelmek için zamanın kıymetini unutma !

Geçecek geçecek ve geçecek bu kelimeyi benimse, onunla kendine güç ol. Sen bu güçlü sona gelecek olan kişisin. Gücüne inanıyorum . Sen o sun !

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: