Aloe Vera Bitkisi ve Mucizevi Faydaları

Herkesin az çok da olsa Aloe Vera bitkisinin faydalarından haberi mutlaka vardır.
Bu mucizevi bitkinin özünde bulunan bileşenler, insan hayatına oldukça fazla olumlu etki yapmakta .
O halde gelin bu mucizevi bitkinin faydaları, mucizeleri nelermiş hep birlikte öğrenelim .

Yaralanmalara karşı doğal merhem

Aloe vera faydaları

Hepimizin başına işte çalışırken veya evde uğraşırken ufak tefek yaralanmalı kazalar gelebiliyor. Bu yaralara ise çeşitli ilaçlar uygulayabildiğimiz gibi doğal yollara başvurarak yaralanmaların etkisini azaltıp iyileşme süresini kısaltmak mümkün.
Aloe Vera ile hazırlanacak bu kür yaranıza oldukça iyi gelecektir .

Hazırlanışı :

Bir karıştan biraz büyük Aloe Vera dalını kesip ortadan uzunlamasına ikiye bölüyoruz . Ortaya çıkan jeli bir kaşık yardımıyla alıp bir kaseye bırakıyoruz .
İçine bir kaşık bal koyup iyice karıştırıyoruz . Daha sonra bu karışımı buzluk kalıplarına koyup donduruyoruz. Ve elde ettiğimiz bu doğal iyileştirici kapsülü yaraya her gün sürüp bırakıyoruz . Ve yaramız hızla iyileşerek iz bile bırakmıyor.

Cilt soyulmasına faydalı

Aloe Vera'nın faydaları

Özellikle yaz aylarında tatil sonrası cildimizde deri soyulması gerçekleşir ve bu çirkin bir görünüme sebep olur .
Bu harika bitki bu problem için de ben buradayım diyor .
Ölü deriyi cildimizden temizledikten sonra uzunlamasına ikiye bölünmüş Aloe Vera’yı cildimize birkaç gün boyunca sürüyoruz .
Ve bu sayede yeni derinin oluşumunu hızlandırarak çirkin görüntüye son vermiş oluyoruz .

Dökülen kaşlara çözümAloe Vera'nın faydaları

Kaşlarınız dökülüyor veya çok mu seyrek .? Aloe Vera bunun için de burada. Bir kaseye biraz göz farı ve Aloe Vera koyarak karıştırıyoruz .
Elde ettiğimiz karışımı karşımıza sürerek hem doğal hem de çok güzel bir kaş elde etmiş oluyoruz .
Ayrıca mevcut kaşların güçlenmesini de sağlayacaktır .

Çatlak izlerini yok eder

Aleo Vera'nın faydaları

Vücudunuz da çeşitli sebeplerden ötürü çatlak izleri oluşmuş olabilir . Bu izleri doğal yöntemlerle azaltmak mümkün. Bu mucizevi bitki bu yöntemlerin en başında gelir . Enine ikiye bölünmüş Aloe Vera’yı çatlakların bulunduğu kısma iki günde bir sürerek yediriyoruz. Ve kısa zamanda çatlaklarda ki azalma gözle görülür olacaktır.

Açık gözenekleri tedavi eder

pembenin kokusu

Yüzümüzde açık gözeneklerin bulunması içinin hızla siyah noktalarla dolmasına neden olur . Bu doğal malzemeler ile hazırlayacağımız bu kürü yüzümüze uygulayarak gözeneklerin kapanmasına yardımcı oluruz .
Bir kâseye Aloe Vera jeli, şeker, limon ve gül suyunu koyarak iyice karıştırıyoruz.
Elde ettiğimiz bu doğal karışımı bir pamuk yardımıyla yüzümüze sürerek açık gözeneklerin yok olmasına yardımcı oluyoruz .

Dökülen saçlara iyi gelir

Aloe Vera'nın faydaları

Saçlarınız dökülüyor ve zamanla seyrekleşmeye başladıysa eğer Aleo Vera’nın bu problemede çözümü mevcut .

Hazırlanışı :

Rondo’nun içine bir kase yoğurt, bir adet muz, Aleo Vera jeli ve bir adet e vitamini kapsülü bırakıyoruz . Rondo yardımıyla iyice karıştırıyoruz . Çıkan karışımı saça uygulayarak yarım saat kaldıktan sonra duruluyoruz . Ve bu işlemi hafta da üç kez yaparak saçın güçlenmesini sağlıyoruz .

Güzel görünümlü kirpikler için

pembenin kokusu

Kirpiklerinizin daha güzel ve sağlıklı görünmesi için Aloe Vera yardımıyla hazırlayacağınız karışım çok güzel sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır .

Hazırlanış :

Aloe Vera jeli ve bir miktar zeytin yağını kase içinde karıştırarak elde ettiğimiz karışımı kirpiklerinize düzenli olarak uygulayarak daha sağlıklı kirpikler elde edebilirsiniz .

Kırışıkları hızla azaltır

Yüzünüzdeki kırışıklar zaman geçtikçe canınızı sıkabilir. Bunun tedavisi için Aloe Vera yardımıyla doğal bir sonuç alabilirsiniz .

Hazırlanışı:

Aloe Vera jeli, yoğurt ve Spirulina yosunu nu bir rondo yardımıyla iyice harmanlıyoruz . Elde etmiş olduğumu doğal karışımı yüzünüze uygulayarak , haftalık kullanımda ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltabilirsiniz .

Enerji kaynağı içecek

Aloe Vera’nın yenilebilir olduğunu daha önce hiç duydunuz mu ? Eğer kendinizi halsiz ve güçsüz hissediyorsanız 2 kaşık Aloe Vera, biraz limon ve bir maden suyunu bardakta karıştırıp içerseniz süper bir doğal enerji içeceği elde etmiş olursunuz .

Saçınıza şekil verin

pembenin kokusu

Eğer saçınız kolay kolay şekil almıyorsa Aloe Vera jeli ile kolayca saçınıza şekil verebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: