İyi uyku için ne yapmalıyız işte cevabı

Günümüzün yoğun ve stresli döngüsü birçok kişinin iyi uyku uyumasını engellemekte . Çağımızın bu önemli sorunu için ne yapabiliriz nasıl bir çözüm üretebiliriz gelin hep birlikte bakalım

Uyku düşmanı stres

İyi uyku için ne yapmalı
İyi uyku için ne yapmalı

Hepimiz çevresel faktörlerden ötürü stresli ve zorlu bir hayat sürüyoruz . İş, trafik, aile, geçim sıkıntıları bunlar yaşadığımız stresin sadece bir kısmı . Bu stres ve düşünceler maalesef sadece o an olup daha sonra ortadan kaybolmuyor . Bilinç altında yerleşerek beynimizin bir köşesinde yerini alıyor ve zamanlı zamansız ortaya çıkarak bak ben buradayım diyor . Büyük çoğunlukla da gece uyumak üzere başımızı yastığa koyduğumuzda çok güzel ve gerekli uykuya bizi bırakmamak için elinden geleni yapıyor . İyi uyku uyuyamamanızın en büyük nedenlerinden biride işte bu stres ve düşünceler.

Peki iyi uyku için ne yapmalı ?

Pembenin kokusu
Pembenin kokusu

Bu gerçekten işin en zor kısmı . Çünkü kafayı bir şeylere takma durumu kişiden kişiye değişmektedir . Bazı insanlar dünya yansa umrun da olmazken, bazı insanlarda en ufak problemlerde karalar bağlamakta . Bu tabi ki hiçbir insanın tercihi değildir fakat maalesef istemesek te bu duruma maruz kalabiliyoruz.  Hayatın zorlukları stresi ve yükünü çok derinden hissedebiliriz ama bu zorlukların karşısına koyabileceğimiz o zorluklara savaş açtırabileceğimiz şeyler düşünmeliyiz. Mutlu olabilmek için bahaneler bulmalıyız . Mutlu olduğumuz şeylerin sayısı ne kadar fazla olursa mutsuzluğun o kadar karşısında durabilir ve stresten uzaklaşıp yaşam ve uyku kalitemizi o kadar arttırabiliriz.

Kafamızı yastığa koyarken

Pembenin kokusu
Pembenin kokusu

Evet bu başlık gerçekten hayati önem taşımakta . Uzun ve yorucu bir günün ardından uyumak için başımızı yastığa koyduğumuzda ne düşünmeliyiz ? Her insan mutlaka başını yastığa koyduğunda birçok şey düşünür ve kafasında 40 tilki dolaşır . Bazen olmasını istediğimiz hayatın hayalini kurarken, bazen de yaşadığımız sıkıntıların hesabını yaparız . İkinci durum çok sıkıntılı . Kafamızı uyumak üzere yastığa koyduğumuzda yaşanılan veya yaşanılmayan ama can sıkıcı olan şeyleri kesinlikle düşünmemeli onun yerine kendimizi mutlu hissettirecek ve yüzümüzü güldürecek şeyler düşünmeliyiz . Güzel şeyler düşünmek uykuya daha kolay dalmamızı ve deliksiz bir uyku uyumamızı kolaylaştıracaktır.

Mutlu ol kaliteli yaşa iyi uyku uyu

Pembenin kokusu
Pembenin kokusu

Mutlu olmak , iyi hissetmek hayatın her alanında bizlere artı sağlar . Yaşam kalitemizi yükseltir , iyi bir uyku uyumamıza neden olur.  Her zaman mutlu olmaya ve pozitif şeyler düşünmeye bahaneler bulmalıyız . Mutluluk taşın altında olsa elimizi taşın altına koyup oradan onu çıkartmalıyız.
Bu sadece iyi bir uyku uyumamıza değil iyi bir yaşam sürdürmemize yardımcı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: