Karantina günlerinde aşk

Karantina günlerinde aşk
Karantina günlerinde aşk

Karantina günlerinde aşk , biraz sizi sıkmış olabilir . Dünyanın heryerinde olduğu gibi ülkemizde de korona virüsü (covid 19) etkisini arttırmış durumda . Virüsün bu denli tehlikeli ve ölümcül olması tü dünya da çeşitli önlemlerin alınmasına neden oldu .

Hayatın neredeyse durma noktasına geldiği dünyada en önemli önlem ise bildiğiniz ve yaşadığınız gibi ev karantinası .

Sokağa çıkılmaması, sosyal mesafenin sağlanması ve evde kalınması korona virüsüne karşı alınan etkili tedbirlerdendir . Ve bu tedbirler doğrultusunda doğal olarak, evimizde ailemizle birlikte daha fazla zaman geçirmeye başladık . Bu durum ilk başlarda alışabilir bir durum gibi görülsede bazı aileleri yada çiftleri olumsuz etkilediğini söyleyebiliriz.

Gün içinde mesai gün sonun da eşle görüşme artık 7/24 eşle olma noktasına geldi .

Eşimi seviyorum ama yinede bu durumdan artık sıkılmaya başlıyorum diyenlerin sayısıda oldukça fazla . Karantina günlerini stabil ve monoton geçirmek sizi doğal olarak karşılıklı bir şekilde sıkar ve günlerin geçmesini zorlaştırır .

Bu nokta da bireysel aktiviteler yerine eşinizle beraber aktiviteler geçirmek ilişkiniz bakımından hayat kurtarıcı olacaktır . Bu akivitelerle ilişkinizi renklendirin .

Örnek verecek olursak

-beraber film izlemek

-eşli oyunlar oynamak

-birlikte resim yapmak

-eski anılardan bahsetmek

-beraber mutfağa girmek

ve bunlar gibi çeşitli beraber yapılacak etkinlikler üretmek şu günlerde sıkılmanızı engelleyecektir .

Hayatımıza teknoloji ve sosyal medya girmeden önce yaptığınız ve keyif aldığımız eski etkinlikleri ise hatırlayıp onlarla eğlenmek daha keyifli olacaktır .

Böylelikle hep birlikte zaman geçirmiş olup eşinizi mulu etmiş olacaksınız hemde daha sonra dilerseniz kendinize vakit ayırabileceksiniz.

Günün yüzde yüzünde beraber birşeyler yapın demiyorum, ama dengeli bir ayarlamayla hem eşinizi de mutlu ederek, günlerinizi geçirebilirsiniz .

Ayrıca, bu kötü günler mutlaka geçecektir . Nekadar sıkıntılı günler olmuş olsa da moralinizi yüksek tutmak hem piskolojiniz için hemde vücüt sağlığınız için çok önemlidir .

Evinizde ailenizle birlikte bu sıkıcı günleri değerlendirerek keyif almaya çalışın . Bu günlerin sonun da ise evde ailenizle yaptıklarınız size anı olarak kalsın .

Umarım tüm dünya olarak bu zorlu günleri en az hasarla atlatırız. Buna inanıyorum .

Sağlıcakla kalın .

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: