Karantina da kilo alabiliriz

Karantina da kilo alabiliriz
Karantina da kilo alabiliriz

Evet, karantina da kilo alabiliriz ve bu kimseyi rahatsız etmemeli . Dünyayı etkisi altına alan korona virüsü (covid 19 ) günlerimizi şekillendirmeye devam ediyor . Gerek sağlığımız gerekte yetkililerin uyarıları doğrultusunda birçoğumuz evlerimizde zaman geçiriyoruz .

Sürekli evde olmakta bizi can sıkıntısıyla beraber sık sık birşeyler yemeye teşvik ediyor 🙂 , adeta ağzımız boş durmuyor . Bunla beraber biraz da kilo almamız normal olarak söz konusu .

Ama bu durum bizi asla endişeye ve başka bir strese itmemeli . Bu dönemde yiyebiliriz, kilo alabiliriz bunlar çok normal . Aşırıya kaçmamak kaydıyla yiyebilir ve bunun kaygısına bakmamız gerekir .

Unutmayın sağlığa zarar vermedikce kilolu olmak güzelliktir . Yanlış anlaşılmasın, tabiki yediklerimize dikkat etmeliyiz ve sağlıklı beslenmeliyiz, ama bu bir dönem ve ister istemez sıkıntıdan ağzımız boş durmayacak. Bunu engelleyemeyiz . Evde olmak sürekli ve can sıkıntısı, doğal olarak bize bunu yaptıracak . Ama benim dediğim mecburen yerken, kilo alacakmıyım, çirkinleşecekmiyim, güzelliğim kaybolacak mı , stresine ve endişesine girmemeniz . Bu kaygıyı kendinize yaşatmayın . Hayat sürekli kaygılı, stresli ve endişeli yaşamak için çok kısa . Keyif almaya mutlu olmaya bakalım 🙂

Ve moralinizi birde bu konu için kaybetmeyin . Bu zamanlar, ekstra güçlü, ekstra dinamik olmamız gereken zamanlar .

O nedenle kendinizi sevin , hayatı ve vucudunuzu başkaları için asla şekillendirmeyin !

Hayatı ve vücudunu kendin için ve gerçekten istediğin şeyler için şekillendir. Zayıflamak istiyorsan gerçekten kendin için zayıfla . Başkalarının düşüncelerini kendine yük etme .

Bu geçici dönemin evde ailenle beraber olmanın keyfini yaşa . Beraberce mutlu olup, eğlenceli aktiviteler üret . Hayat tekrar normale mutlaka dönecek ve geriye baktığın da evet evde baya kaldık ama çok sıkılmadık, eğlendik, yedik, içtik de . Karantinada sevginin aşkın, kıymetini ve birlikteliğin tadını doyasıya yaşa . Belki birdaha evde ailemizle bukadar uzun zaman geçirecek şansımız olmayabilir . Malüm hayat koşturma ve birşeylere yetişme çabasıyla geçiyor .

Bu yazım da benimle birlikte olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum .

Sağlıcakla kalın

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: