Mutlu bir evlilik için gerekenler

Mutlu bir evlilik için gerekenler
Mutlu bir evlilik için gerekenler

Mutlu bir evlilik için olması gerekenler derken , olmazsa olmaz olarak düşündüğüm bazı maddeleri size sıraladım. Evlilik fedakarlıktır ve ilgi bekler .

1- Birlikte aktiviteler gerçekleştirin

Beraber eğlenin
Beraber eğlenin

Mutlu bir ilişkinin olmazsa olmazlarından biri, çiftlerin birbirleriyle zaman geçirmesi, bireysel olmayıp çift olabilmesi . Birbirinizden kopuk bir ilişki sizi monotonluğun kucağına iter ve evlilik zamanla çekilmez bir hal alır . Bireysel takılmak yerine çift olarak aktivitelerin önemi oldukca büyük . Birlikt oyunlar, gezintiler, çift arkadaşlarla dörtlü buluşmalar , film izlemeler ve benzeri çift aktiviteler evliliğinizi ayakta tutacaktır .

2- Kavgalarınızı ve tartışmalarınızı çok fazla şiddetlendirmeyin

Her evlilikte kavgalar ve tartışmalar malesef gerçekleşmekte . Bunlar son derece normal insani durumlardır . Tartışabilir hatta kavga edebilirsiniz ama bunu yaparken öfkenize yenik düşmeden sakince konuşarak yapmanız gerekir . Yüksek gerilimli bir kavga çiftlerin birbirini kırmasına ve tamiri zor yaralar açmasına neden olabilir .

O nedenle şiddetlenme başlayacağı anda birbiinizden daha sonra sakince konuşmak üzere birkaç saatline uzaklaşmalısınız . Daha sakin bir kafayla , problemi daha kolay çözeceğinize kuşkunuz olmasın .

3- İlgisizlik Mutlu bir evlilik için gerekenler

Evliliklerde en önemli problemlerin başında ilgisizlik gelmektedir . Çiftler bazen sosyal medya bazense farklı bireysel aktiviteler yüzünden birbirine gerekli kadar ilgi göstermemekte , buda evliliği yıpratan bir durumun ortaya çıkmasına neden olmakta .

Eşinize mutlaka ilgili olun beraber vakit geçirin , gün içinde ne yaptığını sorun ve samimi bir şekilde onu dinleyin .

4- Mutlu bir evlilik için gerekenler derken, aşırı sosyal medya tutkusu ilişkiye zarar verir

sosyal medya
sosyal medya

Sosyal medya normal olarak her insanın severek kullandığı bir platform .

Fakat çok fazla aşırı kullanım ve telefonla yapışık olma durumu evliliğinize büyük zararlar verebilir . Sosyal medya ile çok fazla haşır neşir olma durumu eşinize ilgisiz kalmanıza neden olacaktır . O nedenle kararında kullanım, mutlu bir ilişki için en sağlıklısı olacaktır .

5-Sosyal çift, mutluluk demek

Evli çiftlerimiz kendilerini evlerine ve dış dünyaya kapatmamalıdır . Sık sık çift li görüşmelere katıpıp eş dost buluşmaların da bulunmalıdırlar . Bu görüşmeler sizi sıkıcı ev hallerinden uzaklaştırarak sizi daha mutlu bir çift haline getirecektir .

6-Hayat müşterek

Hayat müşterek
Hayat müşterek

Evliliklerde kadın evde olmadığı zamanlarda bir yumurta bile kıramayıp açlıktan nerdeyse ölecek erkekler vardır . Bunlar malesef ev işlerinde etliye sütlüye karışmayıp durmadan hanımdan sipariş isteyen tiplerdir .

Son derece yanlış olan bu davranış ilişkiye de zararlıdır . Bireyler her anlamda birbirlerine destek olmalı birbirlerinin iş yüklerini paylaşmalıdırlar .

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: