İlişkiyi mahveden alışkanlıklar

İlişkiyi mahveden alışkanlıklar
İlişkiyi mahveden alışkanlıklar

Evet, bir İlişkiyi mahveden alışkanlıklar malesef farkında olmadan size zarar veren büyük bir problemdir .

İlişkilerde zaman zaman iniş çıkışlar mutlaka vardır . Bazı anlara doyamazken , bazı anların da çabucak bitip gitmesini istersiniz . Eşinizle olan beraberliğiniz anlık çıkan problemlerle sarsılır . Bu problemlere yol açan belli başlı maddeleri bu yazımda sizlere sıraladım .

Konrolsüz öfke, ilişkiyi mahveden alışkanlıklar

ilişkiyi mahveden alışkanlıklar
ilişkiyi mahveden alışkanlıklar

İlişkiyi mahveden alışkanlıklar deyince öfke konusuna girmesek olmazdı . Malesef öfke dediğimiz şey ansızın ortaya çıkıp, büyük problmlere neden olabilecek bir sorundur .

Öfke, her insanın ansızın istem dışıda olsa başına gelen sinirsel boşalmadır . Bu anlarda beyin çeneye değil çene beyine hükmeder. Öfke ile söylenen sözler mantığa uymasa da beyin istemeye istemeye yanlışa ortak olur .

Ve karşındaki insan da büyük kalp kırıklıklarına yol açar. O nedenle bu maddemiz sadece gönül ilişkilerini değil , insanlık ilişkilerini de kapsamakta .

Öfke anların da mutlaka kendimizi tutmalıyız . Nefes alıp, hızlı konuşmamalıyız . Hızlı konuşmak , sizi öfkeyle birleştirerek , freni patlamış bir kamyon gibi saçmalamanıza yol açacaktır .

Mümkünse kavgaya ara verip , ordan uzaklaşmalısınız . Problemi o an öfkeyle çözmek asla mümkün değildir . O nedenle birkaç saat uzaklaşmak , yapacağınız en mantıklı hareket olacaktır .

İletişim

ilişkide yanlış alışkanlıklar
ilişkide yanlış alışkanlıklar

Bir ilişki yaşamak , eşinle çok iyi iletişimin olduğu anlamına gelmez . Birbirinizi çok iyi anlamanız gerekir . Bunun için konuşmak ve iletişim gereklidir .

Tartışma anlarında küsüp trip atıp uzun süreler konuşmayı kesmek , problemi bitirmez . İçerde hep bir yara olarak kalır ve mutlaka ansızın aynı sorun karşınıza çıkar .

Bu nedenle sorunlarınızı , birbirinizden beklentilerinizi ve isteklerinizi küserek değil , sakince konuşarak halletmelisiniz .

Küsmeyin, konuşun ve problemi yok edin .

Sosyal medya , ilişkiyi mahveden alışkanlıklar

aşırı sosyal medya ilişkiye zarar verir
aşırı sosyal medya ilişkiye zarar verir

Her insanın sevdiği gibi sende sosyal medyayı çok seviyor ve çok fazla kullanıyor olabilirsin .

Ama herşeyde olduğu gibi bu konudada aşırı olmak hiç iyi değildir ve ilişkiyi mahveden alışkanlıkların başında gelir , zamanla ilişkiye zarar verir . Sana sosyal medyayı bırak , telefonu at demiyorum . Bunu kararın da ve gerektiği kadar yap diyorum .

Telefona ve sosyal medyaya yapışık olarak geçirdiğin anlar eşini kaybettiğin anların ta kendisidir . Ara sıra telefona bak ve bırak, eşine sarıl .

İlgili ol

ilgisizlik aşkı öldürür
ilgisizlik aşkı öldürür

Eşine gerekli ilgiyi göstermiyor ve samimiyetsiz avranıyorsan , bu ilişki uzun soluklu olamaz ! Eşine gün içinde neler yaptığını sor, kendinin neler yaptığını anlat ve onu samimiyetle dinle . İlişkini renklendir. Böylece ilişkin daha sağlam temellerle yükselmiş olur .

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: