İlişkinizi renklendirin

ilişkinizi renklendirin
ilişkinizi renklendirin

İlişkinizi renklendirin , oldukça önemli bir konu ! İlişkinizde birbirinize daha az mı zaman ayırıyorsunuz ? Onun sevgisini daha mı az hissediyosunuz ? Ve bu durum dan şikayetcimisiniz ? İlişki de kavga ve sorunlar aldı başını gidiyor mu? O halde artık birşeyler yapma vakti geldi .

1- Küçük jestlerle , İlişkinizi renklendirin

Evet ilişkilerde bazen çıkmaz ve bunalım noktaları olabiliyor . Özellikle bu salgın günlerinde eşinizle tüm gün evde beraber olmak , yapılabilecek aktiviteleri yavaş yavaş tüketmek anlamına geliyor .

Bu nokta yapılacak küçük jestlerle ilişkinizi renklendirin . Bazen gün için de ki yiyecek içeçek ikramları , bazen ev işlerinde birbirine yardımcı olmak bazensense nedensiz sarılıp öpmek, saç okşamak . İşte bunlar sadece birkaç örnek . Bunlardan yola çıkarak bunları çoğaltmak sizin elinizde . Bu küçük jestlerden mutlu olan eşiniz , ilk fırsatta size bir jestle karşılık verecektir . 🙂

2 . Farklı sohbetler yaratıp, ilişkinizi renklendirin

mutlu ilişki
mutlu ilişki

Artık konuşacak şeylerimi tükettiniz ? Yeni konular bulamıyor , sürekli aynı kelimeleri kullanıp duruyor olabilirsiniz .

Merak etmeyin çözüm basit . Zaten sürekli güncel konular bulmak zor olur . O zaman artık eski hatıraları yaad etme zamanı geldi demektir 🙂

Çocukluk anılarınızı , okul hayatınızı , anne baba ve kardeşleriniz ile maceralarınızı anlatmanın tam vakti . Eski fotoğraf albümlerinizi de elinize alıp sohbeti eski fotoğraflarla da desteklerseniz tadından yenmez 😉

Unutmayın , eski anılar kimsenin canını sıkmaz . Hergün farklı faklı anılarınızı anlatmak oldukca keyifli sohbet olacaktır .

3- Kendinize özel alanlar yaratın

Gün içinde biryere kapaanın ve çeşitli aktiviteler yapın . Bunu sadece siz yapacaksınız ,eşiniz sizinle olmayacak . Neden tek yapacağınızı da anlatacağım .

Müzik dinleyin , yoga yapın resim çizin . Ama bunları bir odada kendi başınıza yapın .

Bu aktivite , hem zihninizi dinlendirirken , hemde eşinizle özlemi artıracak bir bahane olacak . Aktivite sonun da daha arzulu ve özlem dolu olacaksınız . Yani kendinizi özleteceksiniz 🙂

4- Birlikte mutfağa girin

mutluluğun formülü
mutluluğun formülü

Eşinizde yemek yapmayı ve mutfağı seviyorsa çok şanslısınız . Herzaman yaptığınız yemeklerin dışına çıkarak , internetten gördüğünüz çok farklı bir yemeği birlikte yapın ve ilişkinizi renklendirin .

Mutfakta çalışırken birbirinize dokunmayı , öpmeyi unutmayın . Farklı yemeklerin , nasıl olacak acaba merakı , sizleri oldukca heyecanlandıracaktır .

5-Yatak odanız da ilişkinizi renklendirin

yatak odanızı renklendirin
yatak odanızı renklendirin

Kendinizi belli saatlere sıkıştırmayın . Beraber olmak istediğiniz her anı mutlaka değerlendirin . Bunun için kalıplaşmış akşam veya akşam sonu kuralından vazgeçin .

Günün her anı yakınlaşabilir ve farklı saatlerde daha heyacanlı daha arzulu yakınlaşmalar yaşayabilirsiniz 🙂

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: